OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE DIAGNOSTÓW SAMOCHODOWYCH Strona Główna OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE DIAGNOSTÓW SAMOCHODOWYCH
*FORUM DYSKUSYJNE*

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dziś znów akcja smog
Autor Wiadomość
blakop 

Wysłany: 2020-02-13, 16:51   

Nie bardzo rozumiem co Ci się nie podoba.

aboz 

OSDS: członek
Wysłany: 2020-02-13, 17:04   

Chodzi o ilość badań, pojazdów, wyników negatywnych itp. Takie motorowery stanowią dużą grupę pojazdów, a OBT, podobnie jak ciągniki rolnicze, przechodzą co dwa lata. Do tego cała masa przyczep lekkich, pojazdów zabytkowych oraz będących w okresie 3 i 5 lat od daty pierwszej rejestracji. Z tego co wiem, to martwe dusze nie występują w głównej bazie dopóki znowu się w niej nie pojawią, więc realnie liczba pojazdów zarejestrowanych odpowiada liczbie wykorzystywanych (może nie w 100%, ale blisko tej wartości). No i kwestia rodzaju badań, bo w zestawieniach MC są chyba wszystkie zakończone wynikiem, a nie tylko OBT. Jak poszperam w danych to coś więcej napiszę.

blakop 

Wysłany: 2020-02-13, 17:13   

To tylko liczby... Chodzi o przesłanie całości. Rzadko autorzy takich kanałów pozytywnie wypowiadają się o pracy diagnostów, zauważają pewne mankamenty itd. I za to plus.
A błędów merytorycznych było tam więcej - nie w tym jednak rzecz.

No ja czekam na kanał AUTO-HUTAS, bo tam przecież takich błędów nie będzie ;)

michal_k 

Wysłany: 2020-02-13, 20:37   

aboz napisał/a:
Z tego co wiem, to martwe dusze nie występują w głównej bazie dopóki znowu się w niej nie pojawią, więc realnie liczba pojazdów zarejestrowanych odpowiada liczbie wykorzystywanych

Rozwiniesz? O jaką główną bazę chodzi i kiedy się w niej pojazdy znowu pojawiają?

aboz 

Wysłany: 2020-02-14, 07:29   

Zgodnie z informacjami COI, które pojawiały się po uruchomieniu CEPiK 2.0, pojazdy które z jakiegoś powodu nie pojawiały się w bazach od wielu lat, a widniały w wersji poprzedniej, nie zostały wrzucone do bazy głównej i ich ponowne wprowadzenie do bazy głównej ma miejsce przy okazji np. badania, przerejestrowania, rejestracji na zabytek itp. Poza tym miała zostać wyczyszczona sprawa np. błędnych dat rejestracji. Opieram się na informacjach, które publikowano w tamtym czasie. Nie wiem jak to wygląda faktycznie.

michal_k 

Wysłany: 2020-02-14, 08:41   

Nie wiem co to znaczy "baza główna". Martwe dusze, które były w CEP1, są również w CEP2. Być może chodzi o status "zarejestrowany-archiwalny".

aboz 

Wysłany: 2020-02-14, 09:20   

michal_k napisał/a:
Być może chodzi o status "zarejestrowany-archiwalny"
O to to. O ile dobrze kojarzę to te pojazdy nie są brane pod uwagę przy zestawieniach danych.

Odpowiedz do tematu