OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE DIAGNOSTÓW SAMOCHODOWYCH Strona Główna OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE DIAGNOSTÓW SAMOCHODOWYCH
*FORUM DYSKUSYJNE*

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanał na YT "Moto Doradca"
Autor Wiadomość
blakop 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 2481
Piwa: 6/3
Wysłany: 2021-09-21, 15:24   Kanał na YT "Moto Doradca"

Ostrzegam przed korzystaniem z porad Pana na Youtube pod pseudonimem "MotoDoradca" (Waldemar Florkowski)

Pan kłamie i wprowadza w błąd w jawne oczy i tu nawet trudno mówić o głupocie - uważam, że to firmy ubezpieczeniowe opłaciły ten odcinek i ta osoba celowo oszukała inne osoby!! No chyba, że jednak faktycznie jest głupi - to sorki.

https://www.youtube.com/w...Vqbg9U4mM&t=61s

Przypominam!!!
Nie potrzebujesz postanowienia o umorzeniu dochodzenia do wyrejestrowania pojazdu po kradzieży! To fikcja!!! Wystarczy wniosek i oświadczenie!!

Może OSDS by zareagowało na taki filmik i zmusiło tego pana do sprostowania CAŁEGO ODCINKA z wyraźnym podaniem która organizacja to zauważyła?? On ma niestety większą oglądalność w necie niż cokolwiek związanego z OSDS... Uważam, że takimi kanałami trzeba propagować OSDS w necie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
michal_k 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 244
Skąd: Małopolska
Piwa: 8/1
Wysłany: 2021-09-21, 15:25   

blakop napisał/a:
Wystarczy wniosek i oświadczenie!!


+ zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie kradzieży na policji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blakop 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 2481
Piwa: 6/3
Wysłany: 2021-09-21, 15:46   

Daj proszę linka do PoRD w tej kwestii.

[ Dodano: 2021-09-21, 16:51 ]
"Art. 79. 1. Pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na
miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, na wniosek jego właściciela, w przypadku:
(...)
2) kradzieży pojazdu, jeżeli jego właściciel złożył stosowne oświadczenie pod
odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania;"

Mam nieaktualne PoRD? Bo nic tu nie ma o zgłoszeniu/zaświadczeniu na Policję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_k 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 244
Skąd: Małopolska
Piwa: 8/1
Wysłany: 2021-09-21, 17:35   

blakop napisał/a:
Mam nieaktualne PoRD? Bo nic tu nie ma o zgłoszeniu/zaświadczeniu na Policję.


PORD mówi "ogólnie" kiedy pojazd podlega wyrejestrowaniu, a dokumenty precyzuje rozporządzenie:

§ 21. 1. W celu wyrejestrowania pojazdu właściciel pojazdu składa do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu wniosek o wyrejestrowanie pojazdu na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia, a w przypadku pojazdu, o którym mowa w art. 73 ust. 2a ustawy, na formularzu, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia, do którego dołącza:
2) w przypadku określonym w art. 79 ust. 1 pkt 2 ustawy – dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań oraz zaświadczenie wydane przez właściwy organ Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu albo postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży pojazdu wystawione przez właściwy organ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blakop 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 2481
Piwa: 6/3
Wysłany: 2021-09-21, 19:12   

Michał - nie wiedziałem, że człowiek o Twojej pozycji i wiedzy mnie rozśmieszy książkowym przykładem naruszenia ustawy.

Rozporządzenie może PRECYZOWAĆ jak dokument ma wyglądać i w jakiej formie ma być składany.
Rozporządzenie WYKONAWCZE nie może natomiast ROZSZERZAĆ obowiązku zawartego w ustawie!

Dlatego przepis rozporządzenia w tym punkcie jest NIEZGODNY zarówno z technikami prawodawczymi, jak i z samą ustawą!!

To trochę tak jakby w ustawie napisano, że za coś masz zapłacić 500zł, a rozporządzenie określi gdzie i w jaki sposób masz tą opłatę masz wnieść i jak to udokumentować, a tymczasem rozporządzenie stwierdzałoby, że oprócz 500 zł z ustawy masz zapłacić jeszcze dodatkowe 500zł!!

Dla mnie to skandal, że osoba taka jak Ty egzekwuje ten przepis.
Ja przez lata nie egzekwowałem tego NIGDY!
I wiem, że na szczęście są urzędy, które nadal tak robią!!!

PS Tak czy inaczej - zaświadczenie z milicji o przyjęciu zgłoszenia to nie postanowienie o umorzeniu dochodzenia, nawet jeśli jakiś niedouczony urzędnik i tego chciałby żądać. Zatem cały film i jego przesłanie, że trzeba płacić OC dopóki nie zakończy się śledztwo jest FARSĄ. I to jest pole do popisu dla OSDS. Pytanie czy będzie chciało z tego skorzystać.

PS2 Oczywiście w przeciwieństwie do członków deklarujących przynależność do OSDS z jednoczesnym zarezerwowaniem opcji "ale nic nie bedem robił bo nie umiem" deklaruję, że poprowadzę korespondencję z autorem kanału - po otrzymaniu upoważnienia zarządu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_k 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 244
Skąd: Małopolska
Piwa: 8/1
Wysłany: 2021-09-21, 19:20   

blakop napisał/a:
Rozporządzenie WYKONAWCZE nie może natomiast ROZSZERZAĆ obowiązku zawartego w ustawie!


Czyli do rejestracji nie wymagane są tłumaczenia ani tablice, bo o nich mówi wyłącznie rozporządzenie.

blakop napisał/a:
Ja przez lata nie egzekwowałem tego NIGDY!


Rejestrowałeś pojazdy z zagranicy bez tłumaczeń, a starych tablic nie trzeba było zwracać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blakop 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 2481
Piwa: 6/3
Wysłany: 2021-09-21, 20:51   

Tablice - owszem, chyba, że oświadczenie

Tłumaczenia? Michał - to nawet chyba nie jest tajemnica poliszynela że bardzo długo ich nie wymagaliśmy obligatoryjnie :)

Michał - to że dokument ma być PRZETŁUMACZONY to jest właśnie DOPRECYZOWANIE ustawy!!
To, że tablice masz przedstawić do rejestracji też jest doprecyzowaniem!!

Wymienienie nowego dokumentu w rozporządzeniu jest naruszaniem ustawy!!

Dlatego nigdy nie wymagałem KRS, zaświadczenia o działalności, meldunku itd... Ani zaświadczenia z poprz.WK (po wejściu CEPIK)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_k 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 244
Skąd: Małopolska
Piwa: 8/1
Wysłany: 2021-09-22, 06:55   

blakop napisał/a:
Tłumaczenia? Michał - to nawet chyba nie jest tajemnica poliszynela że bardzo długo ich nie wymagaliśmy obligatoryjnie


Nie wymagaliście tłumaczenia zagranicznych umów?

A wymagałeś kopii umowy do zgłoszenia zbycia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blakop 

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 2481
Piwa: 6/3
Wysłany: 2021-09-24, 07:50   

michal_k napisał/a:
Nie wymagaliście tłumaczenia zagranicznych umów?


Jakoś zawsze miałem druki dwujęzyczne, wiesz? :)

michal_k napisał/a:
A wymagałeś kopii umowy do zgłoszenia zbycia?


Tak.

Ale powtarzam - nawet jeśli przyjmujemy, że ZAŚWIADCZENIE z milicji jest konieczne, to jego uzyskanie w ciągu kilku dni jest normalne i na pewno nie trzeba czekać na postanowienie o umorzeniu dochodzenia, które w określonych sytuacjach faktycznie może nastąpić nawet po latach. I tu autor filmiku zwyczajnie się zbłaźnił co całej treści i przesłania filmu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michal_k 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 244
Skąd: Małopolska
Piwa: 8/1
Wysłany: 2021-09-24, 08:24   

blakop napisał/a:
nawet jeśli przyjmujemy, że ZAŚWIADCZENIE z milicji jest konieczne, to jego uzyskanie w ciągu kilku dni jest normalne i na pewno nie trzeba czekać na postanowienie o umorzeniu dochodzenia, które w określonych sytuacjach faktycznie może nastąpić nawet po latach. I tu autor filmiku zwyczajnie się zbłaźnił co całej treści i przesłania filmu.


To jest jasne i oczywiste.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group